3 Mayıs 2015 Pazar

HTML Şablon Düzenleme                         Blogger içerisinde normal bir site alt yapısına benzeyen kodlar vardır. PHP ve HTML denilen kodlar arasında en yaygın olarak HTML kullanılır. Şablon düzenleme konusunda kesinlikle bilgiye sahip olmak zorundasınız. Eğer, yanlış kod girer ve önizleme yapmadan kaydederseniz, başınıza gelenlerden siz sorumlusunuz:)

                     - Şablon düzenlemeden önce kesinlikle Yedekleme yapın. Bunun için Şablon-HTML Düzenleme içerisinde CTRL+A yada sağ tık tümünü seçerek yedekleyin.

                        - Yedekleme yapmaz ve HTML Kodlarını girdikten sonra hata alırsanız  eğer, bu sefer hepsini kaybedersiniz. sonrasında Blog sayfanızı çöpe atarsınız :)

                             

 Yukarıdaki örneğe baktığınız zaman anlarsınız ki, her bölümün bir özelliği var. yapmak istediklerinizi ve HTML Kodlarınızı bu alanlara, yani gerekli alanlara girmek zorundasınız. eğer yanlış alanlara kodları girerseniz çalışmaz. Lütfen renkleri doğru takip ederek kodlama yapınız ve kaydetme işlemini gerçekleştiriniz.
Orada belirtilen renkler içerisinde ayraç işaretleri sizin yapmak istediklerinizi işaret eder. Kodlama yaparken son derece dikkat etmek ve yanlış yere kodlama yapmamak gerekiyor. bundan emin olun ve yedekleme yapmayı da aman ihmal etmeyin arkadaşlar :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder