16 Mayıs 2015 Cumartesi

Blogger "Com.tr" Yönlendirmesini Kaldırmak                  Blogger Google üzerinde kendi aramalarını ve kendi logo özelliklerini kullanır. Zaten Gizlilik şartları ve Blogger markasının sorumluluğu altında bunu yapmak şart.

                Blogger.com.tr bu şekilde uzantısı vardır. Ancak Türkiye üzerinde aramalar yaparken, sayfanız eğer çok fazla popüler değilse, insanlar sizi ne kadar ararlarsa arasınlar Google üzerinde bulmaları çok zor.

                  Çok özel bir domain almadıktan sonra, adresin sonundaki "tr" imlecini kaldıramazsınız. Ancak aşağıda vereceğim kod sayesinde, "com.tr" olan uzantıyı sadece blogger.com olarak değiştirme yapabilirsiniz.

           ŞABLON-HTML DÜZENLEME bölümünden, aşağıda verdiğim kodu doğru bir şekilde ekleyerek sizinde uzantınız  artık sadece com olsun.

<head>
Yukarıdaki kodun altına ise aşağıdaki kodu yapıştırıyoruz.
<script type="text/javascript">var str=window.location.href.toString();if(str.indexOf(".com/")=="-1"){var str1=str.substring(str.lastIndexOf(".blogspot."));if(str1.indexOf("/")=="-1"){var str2=str1}else{var str2=str1.substring(0,str1.indexOf("/")+1)}window.location.href=window.location.href.toString().replace(str2,".blogspot.com/ncr/")}</script>

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder